ՀՀ Արմավիրի մարզ, ք. Մեծամոր, 060900303, info.metsamor@mta.gov.am
16 փետրվարի 2026 թվականի N 0450-Ա
«ՆԱԻՐԱ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ» ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԻՐՈՋԸ 2026 ԹՎԱԿԱՆԻ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ ՈԳԵԼԻՑ ԵՎ ԱԼԿՈՀՈԼԱՅԻՆ ԽՄԻՉՔՆԵՐԻ ԵՎ ԾԽԱԽՈՏԱՅԻՆ ԱՐՏԱԴՐԱՏԵՍԱԿՆԵՐԻ ԿԱՄ ԾԽԱԽՈՏԱՅԻՆ ԱՐՏԱԴՐԱՏԵՍԱԿՆԵՐԻ ՆՄԱՆԱԿՆԵՐԻ ՎԱՃԱՌՔԻ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով, և հիմք ընդունելով Մեծամոր համայնքի ավագանու 2025 թվականի նոյեմբերի 14-ի N177-Ն որոշումը, ինչպես նաև «Նաիրա Վարդանյան» անհատ ձեռնարկատիրոջ՝  2026 թվականի հունվարի 16-ի դիմումը․
1․ «Նաիրա Վարդանյան» անհատ ձեռնարկատիրոջը տալ 2026 թվականի ընթացքում Մեծամոր համայնքի Նոր Արմավիր   բնակավայրի Մաշտոցի  17  հասցեում (մինչև 25 քառակուսի մետր) ոգելից և ալկոհոլային խմիչքների  վաճառքի թույլտվություն։
2․ «Նաիրա Վարդանյան» անհատ ձեռնարկատերը պարտավոր է 2026 թվականի ընթացքում ոգելից և ալկոհոլային խմիչքի վաճառքի թույլտվության համար Մեծամորի համայնքապետարանի 900335006434 հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք՝ 20000 (քառասուն հազար) ՀՀ դրամ, իսկ ծխախոտային  արտադրատեսակների կամ ծխախոտային արտադրատեսակների փոխարինիչների վաճառքի թույլտվության համար 900335006426  հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք՝ 20 000( քսան հազար ) ՀՀ դրամ: