ՀՀ Արմավիրի մարզ, ք. Մեծամոր, 060900303, info.metsamor@mta.gov.am
17 փետրվարի 2026 թվականի N 0477-Ա
0,0024 ՀԱ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ԳՈՐԾԱՌՆԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՓՈԽԵԼՈՒ ԵՎ ՄԵԾԱՄՈՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ 11-Ի N 2340-Ա ՈՐՈՇՈՒՄԸ ՈՒԺԸ ԿՈՐՑՐԱԾ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով  «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության Քաղաքաշինության մասին օրենքի 143-րդ հոդվածի 9-րդ կետով, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասով, Մեծամոր համայնքի ավագանու 2022 թվականի փետրվարի 22-ի N 042 որոշմամբ, համաձայն  «Արմավիր-3» միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի նախագծի  և  հիմք ընդունելով  Սուրեն Գուրգենի Մկրտչյանի դիմումը․
1. Մեծամոր համայնքի Մեծամոր քաղաքում Սուրեն Գուրգենի Մկրտչյանին /ծնված 15․09․1952թ․/  սեփականության իրավունքով պատկանող 0,0024 հա  բնակավայրերի  նպատակային նշանակության ընդհանուր օգտագործման գործառնական նշանակության հողամասը ըստ (սեփ վկայական  N 08112024-04-0026, ծածկագիր 04-003-0035-0042)  «Արմավիր-3» միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի նախագծի հանդիսանում է  բնակավայրերի նպատակային նշանակության  խառը կառուցապատման  գործառնական նշանակության  հողամաս:
2Փոփոխված 0,0024  հա հողամասը արտացոլել համայնքի հողային ֆոնդի ընթացիկ հաշվառման տվյալներում և ամենամյա հողային հաշվեկշռում:
3․ Ուժը կորցրած ճանաչել Մեծամոր համայնքի ղեկավարի  2025 թվականի դեկտեմբերի 11-ի «0,0024 հա հողամասի նպատակային և գործառնական նշանակությունները փոխելու մասին» N 2340-Ա որոշումը։
4. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում Սուրեն Գուրգենի Մկրտչյանին որոշման ընդունման մասին իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից։