Դիտել Համայնքի ղեկավարի որոշումները
«ՏԻԳՐԱՆ ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆ» ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԻՐՈՋԸ 2026 ԹՎԱԿԱՆԻ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՍՆՆԴԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՄԱՆ ԵՎ ԻՐԱՑՄԱՆ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետով, և հիմք ընդունելով Մեծամոր համայնքի ավագանու 2025 թվականի նոյեմբերի 14-ի N177-Ն որոշումը, ինչպես նաև «Տիգրան Կարապետյան» անհատ ձեռնարկատիրոջ՝ 2026 թվականի  փետրվարի 10 - ի դիմումը․
1․«Տիգրան Կարապետյան» անհատ ձեռնարկատիրոջը  տալ 2026 թվականի ընթացքում Մեծամոր համայնքի, Ակնալիճ թիվ 1-հողամաս հասցեում (300 քառակուսի մետր) հանրային սննդի կազմակերպման և իրացման թույլտվություն։
2․«Տիգրան Կարապետյան» անհատ ձեռնարկատերը պարտավոր է 2026 թվականի ընթացքում հանրային սննդի կազմակերպման և իրացման թույլտվության համար Մեծամորի համայնքապետարանի 900335008349 հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք՝ 120 000 ( հարյուր քսան հազար) ՀՀ դրամ: