Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով, և հիմք ընդունելով Մեծամոր համայնքի ավագանու 2025 թվականի նոյեմբերի 14-ի N177-Ն որոշումը, ինչպես նաև «Հասմիկ Պողոսյան» անհատ ձեռնարկատիրոջ՝ 2026 թվականի փետրվարի 12-ի դիմումը։
1․ «Հասմիկ Պողոսյան» անհատ ձեռնարկատիրոջը տալ 2026 թվականի ընթացքում Մեծամոր համայնքի Նոր Արմավիր բնակավայրի Մաշտոցի փողոցի 1 հասցեում (մինչև 24 քառակուսի մետր) ոգելից և ալկոհոլային խմիչքների և ծխախոտային արտադրատեսակների վաճառքի թույլտվություն։
2․ «Հասմիկ Պողոսյան» անհատ ձեռնարկատերը պարտավոր է 2026 թվականի ընթացքում ոգելից խմիչքի և ծխախոտի արտադրանքի վաճառքի թույլտվության համար Մեծամորի համայնքապետարանի 900335006426 հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք (ծխախոտ)՝ 20 000 (քսան հազար) ՀՀ դրամ և 900335006434 հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք (ոգելից)՝ 20000 (քսան հազար) ՀՀ դրամ:
3․ Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում անհատ ձեռնարկատիրոջը պատշաճ իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից։