Դիտել Համայնքի ղեկավարի որոշումները
«ԴԱՎԻԹ ՍԱՀԱԿՅԱՆ» ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԻՐՈՋԸ 2026 ԹՎԱԿԱՆԻ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ ՈԳԵԼԻՑ ԵՎ ԱԼԿՈՀՈԼԱՅԻՆ ԽՄԻՉՔՆԵՐԻ ՎԱՃԱՌՔԻ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով, և հիմք ընդունելով Մեծամոր համայնքի ավագանու 2025 թվականի նոյեմբերի 14-ի N177-Ն որոշումը, ինչպես նաև «Դավիթ Սահակյան» անհատ ձեռնարկատիրոջ՝  2026 թվականի փետրվարի 12-ի  դիմումը։
1․ «Դավիթ Սահակյան» անհատ ձեռնարկատիրոջը տալ 2026 թվականի ընթացքում Մեծամոր համայնքի Նոր Արմավիր   բնակավայրի Մաշտոցի  21   հասցեում (մինչև 25 քառակուսի մետր) ոգելից և ալկոհոլային խմիչքների  վաճառքի թույլտվություն։
2․ «Դավիթ Սահակյան» անհատ ձեռնարկատերը պարտավոր է 2026 թվականի ընթացքում ոգելից և ալկոհոլային խմիչքի վաճառքի թույլտվության համար Մեծամորի համայնքապետարանի 900335006434 հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք՝ 20000 ( քսան հազար ) ՀՀ դրամ, իսկ ծխախոտային  արտադրատեսակների կամ ծխախոտային արտադրատեսակների փոխարինիչների վաճառքի թույլտվության համար 900335006426  հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք՝ 20 000( քսան հազար ) ՀՀ դրամ:
3․ Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում թույլտվության համար սահմանված տեղական տուրքի վճարը կատարելու պահից։