0,4 ՀԱ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՆՊԱՏԱԿԱՅԻՆ ԵՎ ԳՈՐԾԱՌՆԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՓՈԽԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով  «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետով,  Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 7-րդ հոդվածի 15-րդ կետով, հիմք ընդունելով Միասնիկ Շավարշի Վարդանյանի 2026 թվականի փետրվարի 04-ի դիմումը, ինչպես նաև Մեծամոր համայնքի ղեկավարի  առաջարկությունը․
ՄԵԾԱՄՈՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆԻՆ ՈՐՈՇՈՒՄ Է
1.  Մեծամոր համայնքի Ալաշկերտ բնակավայրում Միասնիկ Շավարշի Վարդանյանին սեփականության իրավունքով պատկանող 0,4 հա գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության վարելահող գործառնական նշանակության  հողամասի (սեփ վկայական N 12082025-04-0082, ծածկագիր 04-088-0116-0058) նպատակային և գործառնական նշանակությունները փոխել արդյունաբերության ընդերքօգտագործման և այլ  արտադրական նպատակային նշանակության՝ գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտներ գործառնական նշանակության՝  գյուղատնտեսական մթերքների սառնարան  կառուցելու համար:
2. Փոփոխված 0,4 հա  հողամասը արտացոլել համայնքի հողային ֆոնդի ընթացիկ հաշվառման տվյալներում և ամենամյա հողային հաշվեկշռում :
3.Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից:
Կողմ (0)Դեմ (0)Ձեռնպահ (0)Չի քվեարկել (0)