Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N1920-Ն որոշումներով, Հայաստանի Հանրապետության Քաղաքաշինության մասին օրենքի 143-րդ հոդվածի 9-րդ կետով, Մեծամոր համայնքի ավագանու 2022 թվականի փետրվարի 22-ի N 042 որոշմամբ, համաձայն «Արմավիր-3» միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի նախագծի, 2021 թվականի ապրիլի 29-ի «Կադաստրային քարտեզներում հայտնաբերված սխալների ուղղման կարգը սահմանելու մասին» N698-Ն որոշմամբ հաստատված N 2 Հավելվածի 39-րդ կետի 1-ին ենթակետով, և հիմք ընդունելով Կալիկ Արթուրի Ավետիսյանի 2026 թվականի փետրվարի 17-ի դիմումը, ինչպես նաև Մեծամոր համայնքի ղեկավարի առաջարկությունը․ ՄԵԾԱՄՈՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆԻՆ ՈՐՈՇՈՒՄ Է`
1. Մեծամոր համայնքի Նոր Արմավիր բնակավայրում «ԿԱԼԻԿ» ՍՊԸ-ին սեփականության իրավունքով պատկանող 0,0437 հա հողամասը ըստ սեփ․ վկայական N 2600382-ի հանդիսանում է բնակավայրերի նպատակային նշանակության հասարակական կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասը (ծածկագիր 04-071-0056-0010-ից) համաձայն «Արմավիր-3» միկրոռեգիոնալ մակարդակի համակցված տարածական պլանավորման փաստաթղթերի նախագծի հանդիսանում է արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային նշանակության գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների գործառնական նշանակության հողամասի:
2․ Մեծամոր համայնքի Նոր Արմավիր բնակավայրի Մաշտոցի փողոց, 17 հասցեում գտնվող «ԿԱԼԻԿ» ՍՊԸ-ին սեփականության իրավունքով պատկանող 0,0437 հա արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային նշանակության գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների գործառնական նշանակության գործառնական նշանակության հողամասը (կադաստրային ծածկագիր 04-071-0056-0010-ից) սխալմամբ կադաստրային քարտեզում փոխանցվել և հաշվառվել է որպես Մեծամոր համայնքի սեփականություն, սակայն այդ հողամասի նկատմամբ գոյություն չունեն իրավունքի ձեռքբերում հաստատող փաստաթղթեր և հողամասը հանդիսանում է որպես արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային նշանակության գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների գործառնական նշանակության գործառնական նշանակության հողամաս՝ «ԿԱԼԻԿ» ՍՊԸ-ին սեփականություն:
3․Փոփոխված 0,0437 հա հողամասը արտացոլել համայնքի հողային ֆոնդի ընթացիկ հաշվառման տվյալներում և ամենամյա հողային հաշվեկշռում :