Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին » 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով, և հիմք ընդունելով Մեծամոր համայնքի ավագանու 2025 թվականի նոյեմբերի 14-ի N 177-Ն որոշումը, ինչպես նաև «Նարեկ Ղումաշյան» անհատ ձեռնարկատիրոջ 2026 թվականի փետրվարի 17-ի դիմումը.
1.«Նարեկ Ղումաշյան» անհատ ձեռնարկատիրոջը տալ 2026 թվականի ընթացքում Մեծամոր համայնքի 1-ին թաղամաս 37 շենքի հարակից տարածք հասցեում (48 քառակուսի մետր) ոգելից և ալկոհոլային խմիչքների և ծխախոտային արտադրատեսակների վաճառքի թույլտվություն։
2.«Նարեկ Ղումաշյան» անհատ ձեռնարկատերը պարտավոր է 2026 թվականի ընթացքում ոգելից և ալկոհոլային խմիչքների վաճառքի թույլտվության համար Մեծամորի համայնքապետարանի 900335239191 հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք՝ 80000 (ութսուն հազար) ՀՀ դրամ, իսկ ծխախոտային արտադրատեսակների կամ ծխախոտային արտադրատեսակների փոխարինիչների վաճառքի թույլտվության համար 900335239225 հաշվեհամարին վճարել տեղական տուրք՝ 80000 (ութսուն հազար) ՀՀ դրամ: