Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 30-րդ հոդվածի 1-ին մասի «բ» կետով, 34-րդ հոդվածով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզի Մեծամորի համայնքապետարանի աշխատակազմի իրավաբանական, գյուղատնտեսության և բնապահպանության, քաղաքաշինության և հողաշինության բաժինների աշխատակիցների 2026 թվականի փետրվարի 17-ին կազմված արձանագրությունը․
1․Քաղաքացի Ստեփան Սամվելի Խաչատրյանի կողմից համայնքային սեփակայնություն հանդիսացող հողամասը զավթելու, հողի բերրի շերտի օգտագործման կարգը խախտելու, հողամասը ոչ նպատակային նշանակությամբ օգտագործելու համար հարուցել վարչական վարույթ։
2․Մեծամորի համայնքապետարանի «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ գործերը քննող» հանձնաժողովի նախագահին՝ Ս․Գալստյանին, հանձնարարել՝ քաղաքացի Ստեփան Սամվելի Խաչատրյանին 2026 թվականի փետրվարի 27–ին ժամը 11։30-ին հրավիրել Հայաստանի Հանրապետության Արմավիրի մարզի Մեծամորի համայնքապետարան՝ վարչական վարույթի քննության։
3․ Որոշումն ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից։