Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի առաջին մասի 24-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 64-րդ հոդվածի 2-րդ, 3-րդ և 6-րդ կետերով, հաշվի առնելով, որ Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքի Փշատավան բնակավայրի բնակիչ Անահիտ Լենդրուշի Ալեքսանյանին /ծնված 17․06․1954թ․/ սեփականության իրավունքով պատկանող 0,15 հա օրինական բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասի փաստացի չափը կազմում է 0,1578 հա, հողամասին կից ավել զբաղեցրած 0,0078 հա հողը չի գտնվում Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով նախատեսված հողամասերի ցանկում, չի խախտում անձանց իրավունքները և օրենքով պահպանվող շահերը, չի առաջացնում հարկադիր սերվիտուտ պահանջելու իրավունք՝
1. Օրինական բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասին կից ավել զբաղեցրած 0,0078 հա /կադաստրային ծածկագիր՝ 04-095-0029-0016/ բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը անհատույց սեփականության իրավունքով տրամադրել Անահիտ Լենդրուշի Ալեքսանյանին /ծնված 17․06․1954թ․/, Սոնա Մուրադի Նիկողոսյանին /ծնված 03․08․1976թ․/, Գառնիկ Մուրադի Նիկողոսյանին /ծնված 22․08․1977թ․/ և Սեդա Մուրադին Նիկողոսյանին /ծնված 02․03․1985թ․/։
2. Առաջարկել ՀՀ ԿԱ ԱԳԿ ՊԿ համապատասխան ստորաբաժանմանը գրանցել քաղաքացիներ Անահիտ Լենդրուշի Ալեքսանյանի /ծնված 17․06․1954թ․/, Սոնա Մուրադի Նիկողոսյանի /ծնված 03․08․1976թ․/, Գառնիկ Մուրադի Նիկողոսյանի /ծնված 22․08․1977թ․/ և Սեդա Մուրադին Նիկողոսյանի /ծնված 02․03․1985թ․/ սեփականության իրավունքը և սույն որոշման 1-ին կետում նշված հողամասի նկատմամբ տրամադրել անշարժ գույքի սեփականության իրավունքի գրանցման վկայական։
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում Անահիտ Լենդրուշի Ալեքսանյանին որոշման ընդունման մասին իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից։