Այսօր: Չորեքշաբթի, 2 Ապրիլի 2025թ.
Հյուրերի քանակը՝ 101
31 մարտի 2025 թ.
ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՀԱՍՏԱՏՈՂ ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐԸ ՉՊԱՀՊԱՆՎԱԾ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ԲՆԱԿԵԼԻ ՏՆԵՐԻ ԿԱՐԳԱՎԻՃԱԿԻ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական Ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, «Հայաստանի Հանրապետության համայնքների վարչական տարածքներում իրավունք հաստատող փաստաթղթերը չպահպանված անհատական բնակելի տների կարգավիճակի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով, Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 64-րդ հոդվածի 8-րդ կետով, հողամասը համապատասխանում է Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 64-րդ հոդվածի 2-րդ կետով սահմանված պահանջներին և ընդգրկված չէ նույն օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով նախատեսված սահմանափակումների ցանկում և հիմք ընդունելով բնակիչ՝ Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքի  Արմավիր բնակավայրի բնակիչ՝ Ստեփան Գառնիկի Ստեփանյանի դիմումը.
1. Վերականգնել Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքի Արմավիր բնակավայրի, 31-րդ փողոց, 71 բնակելի տան հասցեում գտնվող փաստացի 0,13130 հա բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասի վրա 1989 թվականին կառուցված 136,6 ք/մ բնակելի տան, 1995 թվականին կառուցված 2,1 ք/մ աստիճանի, 1995 թվականին կառուցված 45,2 ք/մ բնակելի տան, 1995 թվականին կառուցված 5,0 ք/մ աստիճանի, 1998 թվականին կառուցված 36,6 ք/մ ծածկի, 2000 թվականին կառուցված 28,1 ք/մ անասնաշենքի, 1995 թվականին կառուցված 18,1 ք/մ թոնրատան նկատմամբ Ստեփան Գառնիկի Ստեփանյանի / ծնված 19․04․1971թ․/ և Հասմիկ Գրիշայի Ստեփանյանի /ծնված 03․01․1972թ․/ սեփականության իրավունքը:
2. Առաջարկել  ՀՀ ԿԱ ԱԳԿ ՊԿ համապատասխան ստորաբաժանմանը գրանցել քաղաքացիներ Ստեփան Գառնիկի Ստեփանյանի / ծնված 19․04․1971թ․/ և Հասմիկ Գրիշայի Ստեփանյանի /ծնված 03․01․1972թ․/ սույն որոշման 1-ին կետում նշված Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքի Արմավիր բնակավայրի, 31-րդ փողոց, 71 բնակելի տան հասցեում գտնվող փաստացի 0,13130 հա բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասի վրա 1989 թվականին կառուցված 136,6 ք/մ բնակելի տան, 1995 թվականին կառուցված 2,1 ք/մ աստիճանի, 1995 թվականին կառուցված 45,2 ք/մ բնակելի տան, 1995 թվականին կառուցված 5,0 ք/մ աստիճանի, 1998 թվականին կառուցված 36,6 ք/մ ծածկի, 2000 թվականին կառուցված 28,1 ք/մ անասնաշենքի, 1995 թվականին կառուցված 18,1 ք/մ թոնրատան նկատմամբ սեփականության իրավունքը և տրամադրել անշարժ գույքի սեփականության իրավունքի գրանցման վկայական:
3․ Օրինական բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասին կից ավել զբաղեցրած 0,0113 հա /կադաստրային ծածկագիր՝ 04-020-0014-0007բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողամասը անհատույց սեփականության իրավունքով տրամադրել Ստեփան Գառնիկի Ստեփանյանին / ծնված 19․04․1971թ․/ և Հասմիկ Գրիշայի Ստեփանյանին /ծնված 03․01․1972թ․/։
4․ 2000 թվականին կառուցված 36,7 ք/մ ավտոտնակը, 1995 թվականին կառուցված 25,5 ք/մ ծածկը և 1995 թվականին կառուցված 0,7 ք/մ պարիսպը համարել որպես ինքնակամ կառուցված շինություններ։
5․Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում Ստեփան Գառնիկի Ստեփանյանին որոշման ընդունման մասին իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից։