Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
Դիտել Համայնքի ղեկավարի որոշումները
18 հուլիսի 2024 թ.
ՄԵԾԱՄՈՐ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՐՄԱՎԻՐ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ԲՆԱԿԻՉ ՏՈԿՍԻՆ ՂԱԶԱՐԻ ՀԱԿՈԲՅԱՆԻՆ ԴՐԱՄԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՏԿԱՑՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 48-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով, «Սոցիալական աջակցության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 24-րդ հոդվածով, Մեծամոր համայնքի ավագանու 2022թփետրվարի 2-ի N7 որոշման 11-րդ կետով, N11 որոշման 35-րդ կետով, և հիմք ընդունելով Մեծամոր համայնքի Նալբանդյան  բնակավայրի վարչական ղեկավարի ժամանակավոր պարտականությունները կատարող՝  Արման Ժորայի Լաչինյանի 2024 թվականի հուլիսի 18-ի N163 գրությունը
1․2024թվականի հուլիսի 17-ին մահացած, Նալբանդյան բնակավայրի 4-րդ պողոտա, 1/3 հասցեի բնակիչ Տոկսին Ղազարի Հակոբյանի (ծնվ․ 01․07․1953թ․) հուղարկավորության ծախսերին աջակցելու համար, հատկացնել  դրամական օգնություն 100000 (հարյուր հազար) ՀՀ դրամ։
2․ Մեծամորի համայնքապետարանի աշխատակազմի ֆինանսատնտեսագիտական և գնումների բաժնի պետ Նոնա Հակոբյանին՝ գումարը փոխանցել «Արդշին բանկ» ՓԲԸ–ի նշված հաշվեհամարին 2475403369940000։
3․Հանձնարարել Մեծամոր համայնքի Նալբանդյան բնակավայրի վարչական ղեկավարի ժամանակավոր պարտականությունները կատարող Արման Ժորայի Լաչինյանին (անձնագիր 006039705, տրվ.՝ 03.02.2017թ., 048 )՝ ստանալ փոխանցված գումարը, և կազմակերպել մահացածի հուղարկավորության ծախսերը։
4Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից։