Ղեկավորվելով «Հրապարակային սակարկությունների մասին» ՀՀ օրենքի 4-րդ, 5-րդ, 13-րդ, 14-րդ հոդվածներով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 16-րդ կետով և հիմք ընդունելով Մեծամոր համայնքի ավագանու 2025 թվականի փետրվարի 21-ի N 029-Ա որոշումը, աճուրդի անցկացման մաիսն, աճուրդի կազմակերպիչի 2025 թվականի փետրվարի 25-ի N 527-Ա որոշումը․
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ
1․ Հաստատել ՀՀ Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքում կայացած KIARIO 1,4 110 CM 61 համարանիշի ավտոմեքենայի աճուրդային կարգով վաճառքի արդյունքները։
2․Համայնքի սեփականությունը հանդիսացող KIARIO 1,4 110 CM 61 մակնիշի ավտոմեքենան օտարել աճուրդ-վաճառքի ձևով աճուրդում հաղթող ճանաչված Ռուզաննա Մարտինի Տ․ Հարությունյանին 1000000 (մեկ միլիոն ) ՀՀ դրամ արժեքով։
3․ Ռուզաննա Մարտինի Տ․ Հարությունյանի կողմից վճարված 500000 (հինգ հարյուր հազար) դրամ նախավաճառքը հաշվանցել նրա կողմից վճարվող գումարի չափին։
4․ Ռուզաննա Մարտինի Տ․ Հարությունյանի հետ կնքել առուվաճառքի պայմանագիր։
5․Սույն որոշումը ուժի մեջ է մտնում ընդունման պահից։