Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 64-րդ հոդվածի 2-րդ, 3-րդ և 6-րդ կետերով, հաշվի առնելով, որ Արմավիր մարզի Մեծամոր համայնքի Մրգաշատ բնակավայրի բնակիչ Ժորա Ատոմի Հովհաննիսյանին / ծնված 21․04․1999թ․/ ժառանգության իրավունքով պատկանող 0,22 հա օրինական գյուղատնտեսական հողամասի փաստացի չափը կազմում է 0,22387 հա, հողամասին կից ավել զբաղեցրած 0,00387 հա հողը չի գտնվում Հայաստանի Հանրապետության Հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով նախատեսված հողամասերի ցանկում, չի խախտում անձանց իրավունքները և օրենքով պահպանվող շահերը, չի առաջացնում հարկադիր սերվիտուտ պահանջելու իրավունք՝
1. Օրինական գյուղատնտեսական հողամասին կից ավել զբաղեցրած 0,00387 հա /կադաստրային ծածկագիր՝ 04-067-0279-0009/ գյուղատնտեսական հողամասը անհատույց սեփականության իրավունքով տրամադրել Ժորա Ատոմի Հովհաննիսյանին / ծնված 21․04․1999թ․/։
2. Առաջարկել ՀՀ ԿԱ ԱԳԿ ՊԿ համապատասխան ստորաբաժանմանը գրանցել քաղաքացի Ժորա Ատոմի Հովհաննիսյանի / ծնված 21․04․1999թ․/ սեփականության իրավունքը սույն որոշման 1-ին կետում նշված հողամասի նկատմամբ և տրամադրել անշարժ գույքի սեփականության իրավունքի գրանցման վկայական։
3․ Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում Ժորա Ատոմի Հովհաննիսյանին որոշման ընդունման մասին իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից։